UDANY WYSTĘP SIATKAREK ''CZWÓRKI'' i IV MIEJSCE W TURNIEJU
Wprowadzono: 23.05.2017
Liczba wyświetleń: 114
grafika

W niedzielę 21 maja siatkarki "Czwórki" rozegrały silnie obsadzony turniej drużyn juniorskich w Rudzie Śląskiej na hali KPKS-"Halemba". Zawody podzielono na trzy grupy po trzy zespoły, a nasza drużyna rozlosowana została do grupy "B" i rywalkami były zespoły z Czech (TJ-Ostrava) oraz ze Śląska (UKS-MOSM Bytom). Zwycięzcy swoich grup tworzyć mieli w następnej fazie tzw, Grupę Medalową i miały grać o lokaty 1/3, drużyny z miejsc drugich miały grać o pozycje 4/6, natomiast z ostatnich miejsc o lokaty 7/9. Nasze siatkarki przegrały niestety pierwszy mecz z Czeszkami 2:0, ale wygrały z zespołem z Bytomia 2:0 i zajęły II miejsce w swojej grupie, co pozwoliło im grać o miejsca 4/6 całego turnieju. W drugiej, decydującej fazie rozgrywek los zetknął nas z drużynami z Oświęcimia oraz Tych. W obu przypadkach to nasze siatkarki schodziły z parkietu zwycięskie i ostatecznie uplasowały się na dobrym IV miejscu w turnieju. Trzeba dodać, że zawody były silnie obsadzone i walka nie była łatwa, a mimo to i mimo braku w naszej drużynie kilku zawodniczek (Ewa Blady, Agata Sasin, Julia Kwolik, Kasia Spadło i Karolina Pietrzak) gra układała się bardzo dobrze i dziewczęta przegrały tylko jeden mecz z późniejszymi  finalistkami, a w efekcie srebrną drużyną z Czech. Pochwalić należy za wzorową postawę cały zespół "Czwórki". Gościnnie wystąpiła u nas grająca na co dzień w Młodej Lidze rozgrywająca Budowlanych Łódź Angelika Gajer, która bardzo dobrze wypadła na zawodach i świetnie wkomponowała się w drużynę.